collapse
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Mladosti moja.com

Blogger Widgets

Autor Tema: Kupus provereno leči ciste u dojkama!  (Pročitano 872 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži administrator

• Administrator
  • Zahvalnica: 76
  • Pol: Žena
  • NIKO I NISTA NIJE VREDNO TVOG NERVIRANJA
    • mladostimoja
Kupus provereno leči ciste u dojkama!
« poslato: Jul 10, 2013, 07:53:50 posle podne »
Kupus provereno leči ciste u dojkama!

List se malo zagreje između dlanova, pa se na dojke privije strana koja je bila okrenuta suncu. Uspeh je zagarantovan, bar tako tvrde žene koje su to isprobale“, ističe voditeljka

Voditeljka TV „Pink“ Aleksandra Ivanović uverena je da za svaku bolest postoji lek u prirodi, a sa nama je podelila svoja saznanja na tu temu otkrivajući, između ostalog, da list kupusa leči ciste na grudima. Iako kao prava Vojvođanka voli kalorične specijalitete, Aleksandra poslednjih godina vodi računa o ishrani i njen jelovnik bazira se na svežem povrću i voću.

Kako biste opisali svoj način ishrane?
 Moj način ishrane menjao se s godinama. Rođena sam u Vojvodini, a svi znamo kakva je tradicionalna kuhinja u toj regiji i koliko joj je teško odoleti. (smeh) Trudim se da se hranim što zdravije, tako da sam iz jelovnika izbacila slaninu, kobasice, šunke… Testa, ipak, nisam mogla da se odreknem u potpunosti, pa kad poželim da dam sebi oduška, pripremim paprikaš sa rezancima, nasuvo s krompirom, knedle sa šljvama. No, moja ishrana uglavnom se bazira na povrću i belom pilećem mesu. Zanimljivo je da mleko ne volim, ali zato ne mogu da živim bez jogurta i ostalih mlečnih proizvoda. Što se tiče hleba, jedem isključivo crni ili raženi, i to uglavnom za doručak. Odavno sam u ishranu uvela maslinovo ulje koje koristim za salatu, a kuvam na ulju od semenki grožđa.

Da li ste nekada držali dijetu? Kakva su vaša iskustva?
 Nikada nisam bila gojazna da bih morala da držim rigorozne dijete, ali sam, kao i svaka žena, „eksperimentisala“ sa hranom što je, naravno, bilo kratkog daha. Uradila sam, čak, i test intolerancije na hranu koji je pokazao da ne smem da jedem gotovo ništa, pa sam digla ruke od ideje da na taj način organizujem svakodnevni režim ishrane. Ne volim da se ograničavam. Shvatila sam da je najvažnije da jelovnik bude raznovrstan, da su obroci redovni i da je unos određenih namirnica pravilno izbalansiran.

U ovo doba godine pijace su pune svežeg voća i povrća. Šta je neizostavan deo vaše trpeze?
 Krastavac, paradajz, paprika, mladi luk, zelena salata, grašak… Povrće ima primat u mom tanjiru. Spanać, tikvice i plavi patlidžan nisam volela u detinjstvu i to povrće ne jedem ni danas. Što se tiče voća, sa pijace se ne vraćam bez jagoda, trešanja, kao i omiljenih kajsija. Jedva čekam grožđe i lubenice, a jabuke su nezaobilazne i leti i zimi.

Koje jelo najradije pripremate?
 Volim testenine i obično kupujem italijanske proizvode „Grano duro“ bez jaja, fusili, testeninu trikolori i taljatele, koje kombinujem sa tunjevinom. Iseckam razno povrće: čeri paradajz, zelenu salatu, krastavac, masline, rukolu, šampinjone, rotkvicu, u to dodam ribu iz konzerve i obarene fusile, pa sve izmešam. Obožavam i domaću supu, a rado jedem i čorbu od paradajza, kao i čuveni minestrone.

Koristite li začinsko bilje?
 Obavezno, mnoga jela ne bi bila toliko ukusna bez njih. Najčešće koristim lovorov list, origano, peršun, mirođiju, bosiljak…

Kako jačate imunitet?
 Osim što jedem dosta svežeg voća i povrća, redovno uzimam med ili propolis. Često isečem limun na kriške i tako ga pojedem. Malo pravim grimase, ali uz kašičicu šećera bude podnošljivije.

Za čim prvo posežete u prodavnicama zdrave hrane?
 Često kupujem lanene pločice, koje volim da grickam za užinu. „Biošpajzovi“ imaju bogatu ponudu začina, kao i proizvoda od soje. Umesto belog šećera, koristim fruktozu ili žuti šećer, a kupujem i kalijumovu so. Ne mogu a da ne primetim da se u tim radnjama mogu naći i proizvodi kojima tu nije mesto. Iz iskustva znam da je teško naći pravo, prirodno jabukovo sirće bez industrijskih dodataka.

Da li rado pijete čajeve?
 Iskreno, ne volim čajeve. Pijem ih samo kad sam prehlađena, a obično biram standardne varijante: nana, kamilica, šipurak… Šta se zatekne u kući.

Na koji način se oslobađate stresa?
 Jedno vreme išla sam na časove latino plesa, to je odlična antistres terapija. Muzika i igra preporode čoveka, baš kao i džoging. Kad god sam u mogućnosti, odem u prirodu, gde za tili čas napunim baterije. Opušta me vožnja bicikla, obavezno sa slušalicama na ušima.

Verujete li u lekovitu moć biljaka?
 Svakako! Smatram da za svaku bolest, čak i najtežu, u prirodi postoji lek. Cenim ljude koji poznaju biljke i znaju kako da na pravi način iskoriste njihove lekovite moći. Lekovito bilje je pravi dar prirode, samo ga treba iskoristiti na pravi način. Moderni čovek se, nažalost, pretvorio u pasivnog potrošača farmaceutskih proizvoda. Za prirodnim lekovima najčešće se poseže previše kasno a u takvim situacijama ljudi obično očekuju da se desi čudo. Bilo bi idealno kada bismo živeli u skladu sa prirodom i njenim zakonima, ali to je u današnje vreme gotovo nemoguće.

Da li vam je poznat neki recept narodne medicine?
 Sok od cvekle i šargarepe delotvoran je u slučaju anemije, a može se piti i za jačanje imuniteta, odnosno poboljšanje opšteg zdravstvenog stanja. Listovi kupusa provereno leče ciste u dojkama! Postupak je jednostavan: list svežeg kupusa se opere, malo zagreje između dlanova, pa se strana koja je bila okrenuta ka suncu privije na grudi. Uspeh je zagarantovan, bar tako tvrde žene koje su to isprobale.

Držite li u kućnoj apoteci biljne preparate za “prvu pomoć”?
 Uvek imam mast i tinkturu od gaveza, koji su višenamenski: koriste se za lečenje ekcema, bolova u kostima, sprečavaju pojavu čukljeva… Inače, volim male kućne rituale nege lica i tela. Kada imam vremena, napravim masku od kvasca i mleka, hidriram kožu kolutovima svežeg krastavca, pilingujem je kukuruznim brašnom ili morskom solju.

Koji je vaš savet za kvalitetan život?
 Čovek treba da osluškuje svoje telo, jer nas ono uvek upozorava kada mu nešto nedostaje. Najvažnija je umerenost: neka ishrana bude raznovrsna i izbalansirana, a fizička aktivnost – makar i u vidu duge šetnje – svakodnevna navika. Jednako je važno i duhovno se pročistiti – loše misli, ljubomora i zavist truju dušu i vuku čoveka u depresiju i stres, koji su „okidači“ za mnoge bolesti. Gledajte u budućnost s osmehom na licu.
Dobro došli na mladost

Na mreži administrator

• Administrator
  • Zahvalnica: 76
  • Pol: Žena
  • NIKO I NISTA NIJE VREDNO TVOG NERVIRANJA
    • mladostimoja
Odg: Kupus provereno leči ciste u dojkama!
« Odgovor #1 poslato: Jul 10, 2013, 07:55:45 posle podne »
Kupus kao lijek

Kupus sadrži mnogo vitamina C, kalcija, kalija, vitamin A, B1, B2, te druge ljekovite sastojke. Zdraviji je sirovi kupus od kuhanog i zdravi su i ljekoviti ukiseljeni kupus i rasol...

Oblozi od kupusa djelotvorni su lijek protiv reumatskih bolova, posebice lumbaga i ishijasa. Kupusov list treba oprati, izrezati debele žile, listove izglačati valjkom ili bocom da budu ravni, staviti ih na oboljelo mjesto, pokriti suhom lanenom krpom i pričvrstiti zavojem. Oblozi se mijenjaju tri puta dnevno.

Protiv išijasa može se skuhati list kupusa i dok je još topao staviti na oboljelo mjesto. Listove kupusa možemo izglačati glačalom i zagrijane staviti na bolno mjesto.
Dva puta dnevno stavljaju se oblozi na rane od proširenih vena, i to od stopala prema koljenu.
Listovi kupusa se stavljaju na opekline, rane, čireve i na čelo protiv migrene.
Kod bronhitisa treba staviti tri-četiri lista kupusa na prsa i leđa gdje je bol najžešća, pričvrstiti zavojem i ostaviti cijelu noć.
Umjesto kupusova lišća za oblog može poslužiti i rasol. Oblog valja ugrijati i mijenjati svakih pola sata do 45 minuta, a ako jako nagriza treba ga razrijediti vodom. Taj oblog pomaže kod uboda kukaca, upaljenih vena i čireva.
Jedna do dvije čaše rasola pomaže kod kroničnog zatvora, upale crijeva, mamurluka i promuklosti.

Tri čaše dnevno pomoći će kod čira na želucu i dvanaestercu.

Rasol je vrlo ljekovit, no ne smije biti slan (ako je slan treba ga razrijediti vodom). Svakih pola sata jedna velika žlica rasola može pomoći pročišćavanju bronha od kroničnog kašlja - treba ga uzimati dulje vrijeme-4-6 tjedana. Kod plućnih bolesti djelotvoran je sok od crvenog kupusa, iako slično djelovanje imaju i sokovi od drugih vrsta kupusa.
Sirovi kupus, ako se često jede pomoći će kod slabokrvnosti, nesanice, depresije i neuroze.
Dobro došli na mladost

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 120 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Pažnja: ova poruka se neće prikazati dok je ne odobre urednici.
Ime: Imejl:
Potvrda:
Ukucajte slova prikazana na slici
Slušajte slova / Zatraži drugu sliku
Ukucajte slova prikazana na slici:
Glavni grad R.Srbije je (odgovor MALIM slovima):

Share

* Chat room

Refresh History
  • jelica35: dobar dan svima  kiss
    April 10, 2014, 01:55:40 posle podne
  • nemanja55: 12346587